F Y R A F T E N S M Ø D E Hos Sikkerhedsbranchen


Bygnings reglement og meget andet.

Jens Møller Vice Direktør i sikkerhedsbranchen

Så er vi klar med programmet for det andet fyraftensmøde i år, denne gang hos Sikkerhedsbranchen som vil være vært for nedenstående program.
 
Præsentation af Sikkerhedsbranchen ved Jens Møller
 
Nyt i bygningsreglement §18
Hvad betyder ændringerne af bygningsreglement BR18 for dig som sikringsleverandør/tekniker
Bla. Kommer vi ind på ”Lovligt ophold” som betyder at man nu må aflåse flugtveje når bygningen er tom
Nød & panikbeslag
Nye krav og standarder (EN179, EN1125 & EN13637)
Herunder elektrisk kontrollerede flugtveje og de muligheder det giver
Standarder & regler/krav
EN-standarder vs SSF-Normer – Hvad er forskellen og hvad betyder det for dig?
”EL-MEK låse  digit 9 krav!    -  EL-MEK Cyl  Digit 5 krav”,  Hvad betyder det for dig?
Lovgivning
GDPR i relation til sikring
TVO opdatering og status
Alle virksomheder har et sikringsniveau!
Installationserklæringen og dens betydning
 
Vi mødes Mandag 24/2 kl. 12.30-15.30 
Sikkerhedsbranchen Roskildevej 22 2620 Albertslund
 
Afsæt datoen og tilmeld dig allerede nu via mail på 

sekretariat@sikringsleder.dk
Seneste tilmelding 17/2

 

 

Deltager til den 24/2 - SIKKERHEDSBRANCEN

Opdateret den 16/2 20 / Julin

Henrik Mikkelsen Tivoli   hemi@tivoli.dk  
Kasper  Trolle G4S   Kasper.Trolle@dk.g4s.com
Henrik. V  Hansen Gunnebo   henrik.hansen@gunnebo.com
MICHAEL  WESTERBERG UDENRIGSMINISTERIET   MICWES@UM.DK  
Ken  Braarup Bjørkholm Fitness World A/S   Kenbb@dk.fitnessworld.com
Thomas Dahl  Lentz Giesmann Lentz Giesmann   tdlg@kemp-lauritzen.dk  
Flemming Dammann Bestyrelsen   FLEMMING.DAMMANN@DAGROFA.DK
Peter  Ravn Bestyrelsen   pr@vitani.dk  
Jan  Julin Bestyrelsen   printmand@printmand.dk
Rasmus Leisvig Bestyrelsen   rasmus@leisvig.dk  
Jesper Madsen Bestyrelsen   jesper.madsen@bekey.dk  
Gerdt Bennetsen Bestyrelsen   gerdt@jsa.dk   
Annete Petersen Bestyrelsen   krible66@hotmail.com  
Lars Bo Andersen Bestyrelsen   lars.bo.andersen@atea.dk
Peter Michael Trepka ISHØJ HEGN    pmt@ishoj-hegn.dk  
Lars  Bergø COPENHAGEN BUSINESS SCHOOL lb.cs@cbs.dk  
Allan  Ryder CONCILIAS   ar@concilias.dk  
Kasper Nygaard Petersen Slagelse Kommune   kapee@slagelse.dk  
Annette Havstreym     kontakt@annettewiberg.dk
Finn Wearwegaard AFRY   finn.westergaard@afry.com
Peter Buch Christensen RAMBØLL   pbuc@ramboll.dk  
Carsten Andersen Hovedstadens beredskab   carand@hbr.dk
 
Designed by Mouritsen Visualized
Hosted by E-hjemmeside.dk
Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk